Bertík
Ostravský pohár 28.-29.3.
Bertíček nezklamal a běhal krásně jako vždy, první běh čistě, druhý běh odmítnutí za špatný náběh do slalomu (on už, chudinka, nevidí :) a druhý den jedna laťka dole. Měl z toho jako vždy velkou radost a proto jsem z toho měla dobrý pocit. Však také oslavil už své jedenácté narozeniny!Navíc jsme společně s Montym a Luckou Dostálovou na webovkách Moravskoslezského deníku jako video!

Třebíč 8.3.
Bertíka jsem vzala do Třebíče, aby nám nezahálel a udělala jsem dobře. V Třebíči byla velká konkurence veteránů a jelikož se všechny velikostní kategorie vyhlašovaly dohromady, měl to o to těžší. Přesto, v konkurenci cca deseti psů se umístil v openu na 3.místě, v jumpingu na 5.místě a celkově na 3.místě a vyhrál dva pytlíky granulí. Děkujeme miláčku:)

Zúčastnili jsme se se starouškem VosaCupu II - běhal moc moc hezky a všechny 4 běhy čistě až na jednu skočenou zónu na áčku:) Výsledky:
SOBOTA:
součet: 1.místo /2
NEDěLE: 1.místo/2

21.9. se Bertík zúčastil opět závodu veteránů, ale ve své kategoii byl sám. Takže ji vyhrál :)) bohužel videjko není..

Bertík běhal ve Větřkovicích poprvé ve třídě veteránů a hned ukázal, že ještě nepatří do starého železa! Vyhrál první místo ze tří psů v kategorii medium. Video:
Děkuji Monice Poracké za video!

Bertíka jsem na neoficiální závody do Krnova vzala také a to proto, aby Danča Petříková, která má nemocnou Nelinku, mohla běžet. jelikož ho však nedokázala dostatečně zaujmout, běhala jsem s ním já :)) V prvním běhu jsme si vysloužili chybu za laťku( ikdyž běžel small) a odmítnutí (měla to být diskvalifikace, ale v těchto závodech diskvalifikace nebyla;-) a doběhli jsme jako 3. Ve druhém běhu Bertík zaujal 2. pozici hned za Cassinkou. V celkovém součtu se umístil jako 2. před Barunkou a za Cassinkou. v závodě nazvaném ,,tuneliáda" Bertík běžel moc hezky, ale poslední překážku překonal dosti zvláštně a měl se vrátit a opravit to, ale vykašlala se na to a stávkoval :)) Takže z toho bylo ostudné 15.místo ze 20 psů.

Také s Bertíkem jsem se zúčastnila klubových závodů, ale v nižší kategorii-small. Berýsek byl jednička, po dlouhé době se dostal na překážky a vyloženě si to užíval a běžel s větrem o závod :))v jumpingu obsadil v konkureci kategorie medium a large 6.místo,v openu dokonce 2.místo a v součtu taktéž 2. místo!!! Byla jsem na něj mooc pyšná :))

I s Bertíkem jsem se zúčastnila nedělního Ostravského poháru a  zjistili jsme, že náš staroušek už nevidí nejlépe...V openu 2x narazil hlavou místo do tunelu do železného držáku na tunel a na poslední chvíli uviděl dálku. kterou nestihl úplně přeskočit...Ale zato běhal jak drak a ve zkoušce si vyběhal krásné druhé místo ze třinácti závodníků. Udělal mi velkou radost a ukázal, že ještě nepatří do starého železa :-)

BERTÍK SLAVÍ DESÁTÉ NAROZENINY! Všechno nejlepší miláčku, ať ti to ještě nějakou chvíli běhá! :-)

Bertík je můj druhý pejsek, se kterým jsem začínala s agility. Prvním byla jeho maminka Tinuška, která bohužel před 3 lety umřela na srdíčko.
S Bertíkem běhám agility od roku 2000. Ze začátku jsem se s ním natrápila až nad hlavu a prolila několik litrů slziček, protože mi utíkal za fenkama
z parkuru na závodech a podlézal překážky. Nakonec se ovšem mezi námi utvořil mimořádně pevný vztah plný důvěry a vzájemné lásky. Mezi naše největší
úspěchy patří 3.místo v jednotlivcích a 2.místo ve družstvech na Mistrovství Evropy juniorů v Maďarské Gyule, 2.místo ve družstvech na Mistrovství Evropy juniorů
v Jičíně, 10.místo na Mistrovství republiky a titul Juniorský mistr České republiky v družstvech. S Bertíkem jsme zažili mnoho nezapomenutelných chvil,
není nic krásnějšího, než když se mi za chladných nocí ve stanu schoulí k bříšku, když na mě hodí jeho pověstné ,,šibalské očko" či přijde a položí mi hlavu na kolena,
abych ho pohladila. Jeho velkou láskou kromě agility je modré gumové kolečko,  za kterým běhá ostošest na naší louce. Bertíčkovou největší slabostí je ŠTĚKOT.
Je nemyslitelné, aby kolem nás projel někdo na bruslích, najednou se vynořil zpoza rohu, pozdravil nás někdo, nebo se s námi dal, nedejbože, do řeči. Nikdo nemá
šanci ujít tomuto ,,trestuhodnému" činu bez zběsilého štěkotu našeho hlídače. Bertíkův neustálý ,,hlasový projev" je podle mne způsoben bázlivostí, která se takto
projevuje obranným reflexem ,,zahnat nepřítele" . Jinak je to můj miláček, moje láska a ikdyž moje rodina již knírače nikdy doma nechce, já si jej
zajisté jednou někdy pořídím. Ne pro ten štěkot, ale pro jeho oddanost, věrnost a lásku, kterou nedává najevo stále, ale tehdy, kdy to opravdu potřebujete.

Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek